KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12498058
*
nr 1249 8058
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Akvarell, Stockholmsmotiv, 17x35
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2019
kl 18:05:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 21:44:09
1
300 kr
21/4 22:52:29
2
200 kr
21/4 22:52:29
1
250 kr (Budbetjänt)
21/4 22:53:25
2
300 kr
21/4 22:53:25
1
300 kr (Budbetjänt)
21/4 22:55:01
2
400 kr
22/4 14:32:10
1
500 kr
22/4 16:08:05
2
500 kr
22/4 16:08:05
1
500 kr (Budbetjänt)
22/4 16:39:17
1
Vinnande bud
22/4 17:59:15
2
600 kr
22/4 17:59:15
1
700 kr (Budbetjänt)
22/4 18:00:49
2
800 kr
22/4 18:00:49
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gideon Börje
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Läs mer om Gideon Börje
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gideon börje motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
*
Gideon Börje
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gideon Börje
nr 1249 8058
Gideon Börje
(1891-1965), Sverige
Akvarell, Stockholmsmotiv, 17x35
Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/4 21:44:09 | 1 | 300 kr |
| 21/4 22:52:29 | 2 | 200 kr |
| 21/4 22:52:29 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 21/4 22:53:25 | 2 | 300 kr |
| 21/4 22:53:25 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 21/4 22:55:01 | 2 | 400 kr |
| 22/4 14:32:10 | 1 | 500 kr |
| 22/4 16:08:05 | 2 | 500 kr |
| 22/4 16:08:05 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 22/4 16:39:17 | 1 | Vinnande bud |
| 22/4 17:59:15 | 2 | 600 kr |
| 22/4 17:59:15 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 22/4 18:00:49 | 2 | 800 kr |
| 22/4 18:00:49 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gideon Börje
Gideon Börje, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.Läs mer om Gideon Börje
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gideon börje motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33



